Starobřeclavská Cimbálová Muzika
Kalendář akcí Kontakt Muzikanti O nás Objednávka

Objednávka

Možnosti

Narozdíl od jiných muzik Vám naše muzika nabízí několik různých variant, abyste si mohli vybrat takovou, která nejlépe vyhovuje Vašim potřebám. Nemusíte se tedy již trápím tím, že když si pozvete cimbálku, nebudete si již moci pozvat žádné hosty, protože by se nevešli. Možnosti tu jsou.

Plná sestava s cimbálem
V této sestavě Vám nabízíme minimálně 5 muzikantů (2x housle, viola, cimbál a kontrabas). Toto složení je vhodné především do větších prostor, na akce jako vinné košty, přehlídky, vernisáže či venkovní hraní. Pokud si budete přát, je možné sestavu rozšířit ještě třeba i o klarinet. Víte však, co se říká? Co je ještě větší tragédie než klarinet v muzice? Dva klarinety.
Plná sestava bez cimbálu
Pokud z nějakého důvodu nesnášíte cimbál, necháme cimbalistu kvůli Vám doma i s cimbálem. Stejně je s tím jenom spoustu tahání. Případně si místo cimbálu může přivézt jiný nástroj, například rumba koule, kastaněty, kytaru, nebo třeba triangl. Že není možné, aby se lidovky hrály bez cimbálu? A věděli jste, že cimbál se v lidové hudbě na Moravě objevil zase až na začátku 20. století?
Malá sestava s cimbálem
Varianta, vhodná pro komornější prostředí, ve které Vám zahrají 4 muzikanti (housle, cimbál, viola, kontrabas). Hodí se do menších vinných sklepů a všude tam, kde je poněkud těsno. Navíc je výhodou, že pokud se například primáš začne věnovat některé z vašich hostek, pořád ještě zbývají tři lidé, kteří Vám na akci mohou hrát.
Moravská trojka
Některé muziky v tomto složení hrávají běžně, protože tři hromádky jsou větší, než pět hromádek. V pravdě však se tohle složení (housle, cimbál a basa) hodí všude tam, kde je extrémně málo místa. Obzvláště vhodné pro sklepní kóje, hladomorny, panelákové obývací pokoje, vagón metra, kabinka lanovky, případně větší karavan nebo hausbót. Pozor, nejedná se o nabídku erotického charakteru.
Pidimuzika
Ve složení jedny housle, případně housle a viola, je Vám k dispozici například jako doprovod ve výtahu, na nafukovacím člunu, ve vašem osobním autě, vězeňské cele a dalších stísněných prostorách dle Vašich představ. Dopřejte si trochu lidové hudby, i když nemáte prostory, kam byste si mohli pozvat celou cimbálku.

Doprava

Standardně k Vám přijedeme vlastním vozem, tedy spíše Kaličovým nebo Veroničiným. Jako místo výjezdu se počítá město Břeclav, ke kterému máme všichni vřelý vztah a jehož jméno je v názvu naší muziky. Dopravné orientačně účtujeme ve výši 12 Kč/km.

Rozmyslete si

Jestliže si zvete muziku často, potom asi budete vědět, jak se taková věc zařizuje a jak to většinou dopadne. Nemáte-li tyto zkušenosti, nebo byste se chtěli v organizování zlepšit, potom Vám možná pomohou následující body. Když Vám budou následující řádky připadat hloupé a samozřejmé, pak zřejmě patříte k těm normálním lidem, pro které je radost hrát. Vězte ale, že všechny body vycházejí z reálných zkušeností, které jsme někde osobně zažili. A taky vězte, že cimbálky mají svou černou listinu a že špatné kšefty se velmi rychle rozkecají.

  1. Chci si vůbec zvát cimbálku? Jestliže nemáte rádi cimbálku nebo nemáte rádi lidové písničky, potom zauvažujte, jestli by Vám jiný žánr nesedl lépe. I když se snažíme, co můžeme, a náš cimbalista má dokonce folk-rockové kořeny, nikdy Vám nebudeme moci zahrát v takovém rozsahu, jak by byla schopna odpovídající žánrová skupina. Ačkoliv se nakonec téměř vždy najde nějaký přesah, zvlášť po odpovídajícím množství vypitého alkoholu, chcete-li na Vaší akci převážně poslouchat metal nebo disko, potom raději hledejte někde jinde nebo alespoň dejte vědět dopředu.
  2. Jak dlouho má kapela hrát? I když to vypadá na pohodu, hudební produkce může být docela fyzicky náročná. Počítejte tedy s tím, že čím delší hrací doba, tím více budou muzikanti na konci unavení, obzvlášť bude-li se produkce natahovat přes půlnoc. Pokud si například objednáte muziku na tři hodiny od 17 do 20 a pak zjistíte, že byste si rádi připlatili ještě hodinku, určitě to nebude problém. Když si budete chtít připlatit po osmi hodinách hraní ve dvě ráno, je možné, že už se do toho nikomu nebude chtít a možná vznikne i jakési napětí. Nečekejte, že muzika bude prodlužovat zadarmo. Je rozdíl přidat dvě písníčky na dobrou noc a přidávat celou hodinu. Zvlášť hraje-li se daleko od domova a na cestu zpátky je potřeba několik hodin. Když skutečně potřebujete dlouhou produkci, je lepší to dopředu oznámit a třeba nabídnout i nocleh, který ale budete muset na své náklady zajistit. Ještě jsme neviděli muzikanta, který by si zaplatil z vydělaných peněz ubytování.
  3. V nejlepším skončit. Nemyslete si, že muzikanti hrají jenom pro peníze, i když to tak může vypadat. Hrajeme také proto, že nás baví se bavit a bavit i Vás. A je vždycky lepší skončit v době, kdy to ještě všechny baví, než se rozejít otrávení. Respektujme tedy přání toho, kdo jako první řekne dost.
  4. Od kdy má kapela hrát? V souvislosti s předcházejícími body je dobré si promyslet, kdy má vlastně kapela začít hrát. Když začne příliš brzo, hosté ještě nebudou mít o produkci zájem a když konečně zájem mít začnou, bude se pomalu končit. Když bude kapela pozvaná na příliš pozdní dobu, pak už možná na akci žádní hosté nezbudou. Také počítejte s tím, že muzikanti většinou nehodlají někde jenom tak zadarmo sedět, to by mohli koneckonců zůstat doma, takže budete-li chtít produkci rozdělit na dva bloky, budete muset pročekanou dobu stejně zaplatit.
  5. Kde se bude hrát? Je potřeba, aby se Vám muzika vůbec někam vešla a aby prostor určený pro hraní nebyl daleko od publika. Jestliže je Vaše akce například nějaká veřejná ochutnávka vín jako třeba Valtické vinné trhy a lidé se budou, mnohdy hlasitě, bavit, počítejte, že od určité vzdálenosti nebude nic slyšet. V takovém případě si zjednejte nějaké ozvučení, protože cimbálky nejsou zvyklé si s sebou brát aparaturu. Určitě se taková věc dá zajistit, ale je potřeba to dát dopředu vědět a samozřejmě to bude náklad navíc.
  6. Občerstvení Cimbálky jsou zvyklé na to, že během produkce dostávají nějaké občerstvení a toto očekávají. Trapná situace nevznikne, když už při objednávce řeknete, že si občerstvení máme zajistit sami. Vezmeme si lepeňáky. Také je dobré dopředu říct, jaké že občerstvení, nebo pití, jste ochotni muzice poskytnout. Věřte, že není horšího zážitku než po příjemně stráveném večeru slyšet, že ty panáky na baru musíte zaplatit. A rozhodně nenoste muzice žádné pití nebo jídlo, které si nikdo neobjednal, pokud to nemyslíte jako pozvání, které jste ochoten vyrovnat.
  7. Kešem nebo šekem? Je také dobré si dopředu dohodnout, jestli budete platit hotově nebo převodem na účet. Obecně mají muziky raději první variantu, protože papír má dobré izolační vlastnosti a peníze v kapsičce po cestě domů krásně hřejí.
  8. Co ta sranda bude stát? To nelze dopředu nikdy vědět, byť většinou mají cimbálky stanovenu nějakou interní cenovou politiku, ať už se jedná o hodinovou nebo celkovou sazbu, aby jednotliví členové neslíbili něco, co by pak muzika nechtěla splnit. Je však nutné si uvědomit, že když muziku zvete někam, kam třeba už jen cesta tam i zpět trvá 8 hodin, nebudou chtít muzikanti hrát za peníze, které by si vydělali ve vesnici tři kilometry od domova. Proto je potřeba se na ceně domluvit vždy individuálně. V každém případě si vždy dohodněte všechny peníze dopředu, tedy kolik bude produkce stát (s cestou nebo bez) za dobu, na kterou si muziku objednáváte. Případné prodloužení je lepší vyřešit na místě společnou domluvou podle vzniklé situace.

Objednejte si

Když už máte svou představu ujasněnou a víte, co od nás očekáváte a co nám chcete nabídnout, spojte se s naším manažerem a sdělte mu svou představu na základě výše uvedených bodů. Určitě se nějak domluvíte.

Starobřeclavská cimbálová muzika, 2021

Stránky vytváří systém Pelikán,
naprogramovaný v Pythonu.